Frequently Asked Questions

1. Jak zacząć?

 

Rejestracja

 

Zarejestrujesz się w ExitoAds szybko i łatwo na stronie http://www.ExitoAds.com/user/register Podaj swój adres e-mail, którym będziesz się logował do systemu i wybierz hasło. Dane, których będziemy potrzebować, aby przelewać Ci zarobione pieniądze podasz nam później.

 

Potwierdzenie adresu e-mail

 

Po rejestracji konta wysyłamy Ci e-mail z linkiem potwierdzającym Twój adres. Musisz go potwierdzić!

 

Umowa z ExitoAds

 

ExitoAds nie wymaga popisywania i wysyłania do nas papierowych umów, a jedynie zaakceptowania regulaminu ExitoAds. Akceptacja ta jest równoznaczna z podpisaniem umowy, a czynność ta jest wymagana podczas rejestracji.

 

2. Dodanie serwisu

 

Opis serwisu

 

Aby korzystać z ExitoAds musisz w swoim panelu klienta dodać serwis, na którym zamierzasz sprzedawać reklamy ExitoAds. Podaj jego:

nazwę, pod tą nazwą będzie widoczny w naszych katalogach

adres URL, opis, który pozwoli się zorientować, kto i po co odwiedza Twoją stronę,

słowa kluczowe(tagi) oddające tematykę Twojego serwisu.

Wszystkie wprowadzone dane będziesz mógł zmienić później.

 

Ilość reklam

 

W jednym widgecie możesz wyświetlać od 1 do 16 boksów reklamowych. Ilość tych reklam jest zależna tylko od Ciebie. Podaną maksymalną ilość reklam będziesz mógł zmienić później.

 

Ustalenie ceny

 

Cena reklamy na Twojej stronie jest zależna tylko od Ciebie. Kwota, którą wpiszesz jest kwotą którą Reklamodawca zapłaci za zakup jednej reklamy na jeden dzień. Do kwoty tej doliczana jest prowizja pośrednika płatności następnie kwota ta, pomniejszona o prowizję ExitoAds, zostanie dodana do Twojego konta w dniu wykupienia reklamy. Ustaloną cenę możesz zmienić w dowolnym momencie w zakładce SERWISY.

 

Wklejenie kodu

 

Dostosuj wysokość, szerokość i ilość reklam przy użyciu suwaków w narzędziu do konfiguracji widgetu. Skopiuj kod do wklejenia na Twoją stronę. Wklej go w tym miejscu kodu HTML, w którym chcesz, aby wyświetlał się widget. Najlepiej umieścić go maksymalnie wysoko, aby łatwo go było zauważyć reklamodawcom.

Wklej kod tak, aby widget był widoczny na wszystkich podstronach. W przeciwnym przypadku będziemy pokazywać reklamodawcy zaniżone statystyki Twojego serwisu, przez co Twój serwis będzie w jego oczach mniej atrakcyjny. Kod HTML widgetu zawsze znajdziesz w zakładce Strona-> Embed Code.

 

Dostosowanie widgeta do swoich potrzeb

 

Jeśli chcesz zmienić widgetowi kolory i napisy przejdź do zakładki Strona-> customize widget i przy użyciu suwaków dostosuj wygląd widgeta. Następnie zapisz zmiany. Zmiana kolorów nie wymaga aktualizacji kodu HTML jednak gdy zdecydujesz się na zmianę wysokości, szerokości lub ilości reklam(wpływającej na wymiary widgetu) wymagane jest ponowne wklejenie kodu HTML.

 

Boks reklamowy ma kształt kwadratu 125 na 125 pikseli. Kolejne boksy reklamowe pojawiają się w rzędach, jeden obok drugiego. Maksymalna liczba reklam, które można na raz wykupić w widgecie wynika z liczby, jaką ustaliłeś w panelu wydawcy. Jeśli w widgecie chwilowo nie ma żadnych reklam, to przybiera on kształt przycisku do kupowania reklam

 

3. Zarabianie

 

Samodzielna sprzedaż reklam przez widget

 

W zasadzie nic nie musisz robić, żeby sprzedawać reklamy przez widget. Wystarczy, że wkleisz na swoją stronę kod ExitoAds i będziesz robił to co do tej pory – czyli tworzył i rozwijał swój serwis. Jeśli jest on popularny, na pewno znajdziesz reklamodawców, którzy zechcą zamieścić u Ciebie swoją reklamę. My zapewnimy obsługę faktur i płatności.

 

Sprzedaż przez ExitoAds

 

ExitoAds sprzedaje aktywnie powierzchnie reklamowe u swoich wydawców rownież swoim partnerom biznesowym. Wydawcy, których powierzchnię uda nam się sprzedać tym kanałem, otrzymują identyczne wynagrodzenie, jak w przypadku sprzedaży przez widget.

 

Cena przy zakupie przez widget

 

Cena, którą wprowadzisz w panelu wydawcy jest kwotą brutto którą reklamodawca zapłaci za zakup jednej reklamy na jeden dzień. Ty otrzymasz kwotę pomniejszoną o 25% prowizji ExitoAds. Na przykład jeśli ustawisz cenę 10 eur za dzień (brutto) to kupując reklamę na 1 dzień na Twoim serwisie reklamodawca zapłaci 10 eur, a na Twoje konto w ExitoAds po rozliczeniu kampanii wpłynie 7,5 eur. Z kolei 2,5 eur pozostanie w ExitoAds. Pamiętaj, że cena, którą wprowadzisz do ExitoAds jest ceną brutto.

 

Prowizje ExitoAds

 

Prowizja ExitoAds doliczana do Twojej ceny sprzedaży przez widget wynosi 25% kwoty, którą płaci reklamodawca.

 

Opłaty za przyjęcie płatności

 

Opłata za przyjęcie płatności jest doliczana do kosztów kampanii (wraz z prowizją ExitoAds) zarówno przy zakupie reklamy przez widget jak i przez systemy ExitoAds. Stawka jest uzależniona od systemu płatności jaki wybierze Reklamodawca do opłacenia kampanii.

 

Jak i kiedy otrzymam wynagrodzenie?

 

Aby otrzymać wynagrodzenie za sprzedane reklamy, Wydawca musi:

posiadać konto w banku

zgromadzić na swoim koncie ExitoAds 50eur.

Gdy warunki te są spełnione, wystarczy kliknąć Wypłać w zakładce Moje konto. Wypłata zostanie zrealizowana w ciągu 3 dni roboczych.

 

4. Reklamy

 

Formaty

 

W chwili obecnej ExitoAds obsługuje tylko jeden format reklamy; obrazek JPG, GIF lub PNG, o wymiarach 125px na 125px.

 

Model rozliczenia

 

ExitoAds reklamodawca rozlicza się na podstawie ilości dni ekspozycji reklamy. Innymi słowy płaci za to jak długo reklama jest widoczna na serwisie Wydawcy, a nie za na przykład ilość kliknięć w reklamę.

 

Moderacja reklam

 

Moderacja daje Ci kontrolę nad reklamami, które wyświetlają się w Twoim serwisie. Możesz więc odmówić reklam konkurencji czy markom, na których promowanie się nie zgadzasz. Jeśli włączysz opcję moderacji reklam, za każdym razem, gdy ktoś wykupi u Ciebie kampanię zostaniesz o tym powiadomiony e-mailem.


 

Zgłaszanie nadużyć

 

Jeśli widzisz u siebie reklamę która narusza zasady dobrego smaku, zasady współżycia społecznego, propaguje nienawiść rasową, faszyzm itp. powiadom nas o tym za pomocą e-maila na adres [email protected] podając nazwę reklamy i adres strony, na której została wykupiona. Zareagujemy tak szybko jak to będzie możliwe.

 

Zatrzymanie świadczenia usługi reklamowej przez wydawcę

 

Jeśli twój serwis nie jest dostępny z powodu awarii technicznej, nieprzedłużenia domeny, wykasowania widgetu z kodu Twojej strony czy jakiegokolwiek innego powodu, będziemy zmuszeni do zatrzymania wynagrodzenia za kampanie które z tego powodu nie zostały wyemitowane. ExitoAds w tym przypadku zastrzega sobie prawo do zatrzymania całego skumulowanego na koncie wynagrodzenia a w szczególnych przypadkach dochodzenia odszkodowania w ramach dostępnych możliwości prawnych, choć zawsze będziemy starać się załatwiać tego typu nieprzyjemnie sprawy polubownie. Jeśli nie masz żadnych reklam możesz w każdej chwili wykasować widget ze strony i wysłać do nas e-mail z poleceniem deaktywacji Twojego konta.


 

5. Zarządzanie kontem

 

Dane adresowe i osobowe

 

ExitoAds dokłada wszelkich starań, żeby informacje, które przechowujesz u siebie na koncie były bezpieczne. W szczególności zapewniamy, że nie będziemy ich nikomu odsprzedawać ani udostępniać w żaden inny sposób. Informacji tych nie musisz podawać od razu, ale w momencie kiedy chcesz wypłacić pieniędze.

Informacje, które przetrzymujesz w ExitoAds zawsze powinny być aktualne i prawdziwe, co potwierdzasz akceptując regulamin ExitoAds. Informacje te używane są przez ExitoAds tylko w celach rozliczeniowych.

 

Skasowanie konta

 

W przypadkach naruszania przez wydawcę regulaminu ExitoAds zastrzega sobie prawo skasowania konta tego wydawcy i zatrzymania skumulowanego przez niego wynagrodzenia.

 Last modified: 2013.08.12 19:17
en Ehaft Games Ltd, 2nd floor, 40 Tooting High Street, 0RG SW17, London
+44 203 608 05 62     [email protected]